Prezentujemy nowe opracowanie o powstaniu wielkopolskim pt. Powstańcy z Rakoniewic autorstwa Dariusza Wajsa, które zostało wydane z okazji 101-szej rocznicy obrony Rakoniewic przypadającej 4 stycznia 2020 r.

Autor na blisko 200 stronach przybliża sylwetki powstańców wielkopolskich, którzy na przełomie 1918 i 1919 roku walczyli z pruskim zaborcą. W opracowaniu znajdziemy 27 biogramów powstańców wielkopolskich pochodzących z Rakoniewic lub, w jakiś sposób, związanych z Rakoniewicami. Książka posiada bardzo ciekawą oprawę graficzną, w odróżnieniu od klasycznych słowników biograficznych, posiada bardzo dużo zdjęć – m.in. przedstawiających miejsca walk powstańczych, ale nie tylko.

Opracowanie zostało wydane w formie elektronicznej. Na uwagę zasługuje fakt, iż zawiera ono elementy interaktywne ułatwiające nawigację po dokumencie. Książka została także wzbogacona o odnośniki do usługi Google Maps (funkcja Google Street View), które pozwalają zobaczyć jak miejsca wydarzeń sprzed 100 lat wyglądają dzisiaj.

Opracowanie można pobrać tutaj (wielkość: 50 MB) »

Życzymy miłej lektury i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!